TV-archív

televízny archív
  • Hľadať:
  • Seriály
  • Filmy
  • Žánre
  • TV program
Prihlásiť sa



Milionár z chatrče

Milionár z chatrče
Ayush Mahesh Khedekar (Youngest Jamal)
Dev Patel (Older Jamal)
Freida Pinto (Older Latika)
Freida Pinto (Older Latika)
Freida Pinto (Older Latika)
upraviť
Milionár z chatrče

hlasov: 6
Milionár z chatrče
75%
Pustiť video

Žáner: Dráma, Romantický

Vyrobené v roku: 2008


18-ročný mladík Jamal Malik (Dev Patel) sedí v televíznom štúdiu naproti moderátorovi indickej verzie súťaže Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20 miliónov rupií. Ešte pred krátkym časom bol chudobným chlapcom z bombajského slumu, chlapcom, ktorý sa narodil do sveta bez budúcnosti, do sveta nepredstaviteľnej biedy. Ako sa chalan z ulice dokázal dostať tam, kam sa nedostali ani mladíci z lepších rodín, ani učenci s niekoľkými titulmi vo vrecku?Odpovede na tieto otázky bude z Jamala ťahať niekto oveľa nepríjemnejší ako televízny moderátor.
Pred poslednou otázkou má Jamal iba jeden deň na to, aby sa pripravil. Bohužiaľ, prípravu mu strpčujú policajní vyšetrovatelia, ktorí ctia prezumpciu viny a snažia sa aj s použitím brutálnej sily získať od Jamala odpoveď na kľúčovú otázku - akým podvodom sa dostal na krôčik od rozprávkového bohatstva. Jamal im rozpráva svoj životný príbeh, z ktorého policajti pochopia, prečo pozná odpovede na všetky zákerné súťažné otázky. A tiež sa dozvedia, že Jamal má aj ďalšie dôvody k účasti v slávnej televíznej súťaži než len vidinu hromady peňazí, napríklad úsilie nájsť stratenú lásku...


Réžia: Danny Boyle


Scénar: Simon Beaufoy


Kamera: Anthony Dod Mantle


Hudba: A.R. Rahman


Hrajú: Dev Patel, Saurabh Shukla, Freida Pinto, Anil Kapoor, Rajendranath Zutshi, Irrfan Khan, Azharuddin Mohammed Ismail, Ayush Mahesh Khedekar, Mahesh Manjrekar, Rubina Ali, Tanay Chheda, Ashutosh Lobo Gajiwala, Tanvi Ganesh Lonkar, Madhur Mittal, Anand Tiwari, Arfi Lamba, Mamta Sharma, Ankur Tewari, Faezeh Jalali, Anupam Shyam, Imran Hasnee, Sarfaraz Khan, Sharib Hashmi, Kinder Singh, Anjum Sharma, Shruti Seth, David Gilliam

Späť na zoznam seriálov

Späť na TV program

Archív
strážiť archív








































Pridať archív





 




klapac (24.05.2012)
bla: dobry film

klapac (09.04.2012)
Dávid: je to super film

klapac (10.09.2009)
geo: Tento film ma nesmierne sklamal. nie ze by bol vyslovene zly, ale od filmu co dostal 8 oscarov cakam nieco ine. kam to spejeme, su ludia taki sprosti?po vybornoim minulorocnom there will be blood oscarovi za hlavnu ulohu a No country for old men tento rok najvacsi uspech zaznamena neskutocne naivny film., ktory je vlastne rozpravkou s happy endom postaveny na principe american dream. Je vidno ze reziser vie zahrat na ludi a ich emocie, v skutocnosti vsak ide o priemerny , neh nejem dobry film, ktory nema nijaku vyraznu hodnotu pre kinematografiu. Ak si pozreme len Vicky cristina barcelona, co sa v ziadnom pripade nesnazi byt filmovy epos, tak pri tomto filme (VCB) dostavame podstatne vacsiu filmovu kvalitu po vsetkych strankach. u mna 6/10 a obrovske sklamanie po vsetkych tych oceneniach

klapac (07.04.2009)
vlado: výborné sa strieda s "v poho" celkový výsledok je "v poho". u mňa 7-8/10

klapac (31.03.2009)
reen: MAREK 18:22:07 - absolutny suhlas. Plus, treba zohladnit fakt ze v Buttonovi sa Fincherovi podaril dost prapodivny ukaz, a to ten ze pocas filmu clovek prijme ako samozrejmost Buttonovu spatnu casovu osu. Nehovoriac uz o mnohych vskutku jedinecnych momentoch, ako aj v neposlednom rade skvelych hereckych vykonoch. Napr scena ked BB opusta Daisy, Cate B. jedinym pohladom vyjadrila celu skalu pocitov, a nasledne dalsiu. A Slumdog M.? Skoda hovorit, herecke vykony na urovni sedeho priemeru - nevyrazne, chaby pribeh, to ze sa v jeho zivote odohravalo vsetko v rovnakom poradi ako nasledovaly otazky, teda okrem poslednej-grc...

klapac (31.03.2009)
reen: Taky blabol a dostalo to 8??? oscarov. Kam to spejeme? Benjamin Button rulez!!! Kde su casy Sunshine...

klapac (23.03.2009)
elf: Davam 9/10. Dost to pokazili koncom. Tie tance sa tam vobec nehodili. Inak perfekt !!!!!!!

klapac (15.03.2009)
Michal...tča: Ja som na to bol tiež znova, druhýkrát. A pocit o poznanie slabší ako na prvý raz. Z 9/10 idem na 8/10.

klapac (15.03.2009)
MAREK: Chjo, ono je to vážně napodruhé horší, ten konec nekoncepční, vyprávění mechanické, výjimečně ozvláštněné a styl vítězí nad obsahem, resp. vyprávěním. Vidět jednou a znovu raději ne. Nejméně zajímavý a z posledních filmů i nejslabší Boyle.

klapac (06.03.2009)
gabrielita: velmi dobry film..vhodny pre oko kazdeo divaka

klapac (04.03.2009)
MAREK: VLAVLAD: Ach jo, tak znovu. Benjamin Button je postava, která nijak neprojevuje své city, což u mnoha diváků i kritiků vyvolává reakce typu "dokonalé, ale chladné, bez emocí". Podivuhodný případ Benjamina buttona není film, který by primárně útočil na divákovy emoce, protože nenabízí jednoduchá humanistická poselství (je o plynutí času, jeho tíze - především času filmového), neobsahuje emociálně vypjaté scény, navíc podpořené patřičným hudebním doprovodem., čili úplný opak toho jediného, co zprostředkovává Slumdog divákovi. Emoce vyvolává tak leda v posledních minutách, ale tam je to oprávněné změnou vypravěče, který na sentiment ve svém věku má zcela právo. Zato Slumdog nabízí JEN citově vypjaté, hudbou posílené scény. Nemluvě o tom, že Benjamin Button je vyprávěn nezúčastněně, prostřednictvím předčítání deníku - nenabízí tak jednoduché sžití se s postavou a vpíjení do vyprávění, jako tomu je u Slumdoga.Podobnost s Forrestem Gumpem je ryze povrchní, projevuje se akorát v rukopisu Erica Rotha - v užití podobných truismů. Jenže BB sice prochází napříč dějin, ale nijak je neovlivňuje, nestaví na odiv své city, jako to dělá právě Forrest Gump. O naprosto odlišném stylu a vyprávění obou filmů ani nemluvě. Vypravěčská stránka u Buttona je obyčejná a u Slumdoga ne? A linii v nemocnici si u Buttona mohli odpustit? Slumdog se svým vyprávěním výrazně neliší od filmů, resp. formálních postupů 50. let, které nabízely dvě roviny vyprávění... a ve Slumdogovi je to navíc tuze mechanické a nijak, opakuji nijak ozvláštněné. U Butttona je hned několik ozvláštnění, od running-gagu s blesky po scénu s nehodou. A o filmu, ve kterém je těžké rozlišit, kdo zrovna vypráví, prostřednictvím čeho apod., snad jen slepý může prohlásit/napsat, že "vyprávění je zcela normální". Letošní výherce Oscarů není příjemnou změnou, jednoduše se americká společnost léčí z ekonomické krize a je stále plna pozitivních dojmů z nového amerického prezidenta, prvního černého zastávajícího tento úřad.Je mi líto, ale tvrzení "Benjamin Button primárně vyvolává emoce (ano, proto je vyprávění "nezúčastněné", proto hlavní postava nedává emoce najevo apod.) a vypráví normálně (ano, proto má tolik podvratných pasáži vůči klasické hollywoodské naraci)," je nesmyslné.

klapac (04.03.2009)
Vlavlad: MAREK....Neboj sa, ja som si na skole tiež užila veľmi veľa diskusií na tému Buttona.. A väčšina ľudí a profákov sa v tomto zhoduje. A tiež som si istá, že toto žiadne ,,vyložené nezmysly" nie sú. Ja si svoje tvrdenia viem zdôvodniť a mimochodom vizuálna a vyprávačská stránka filmu je niečo čomu vo filme venujem naviac pozornosti. Na konci si aj tak každí stojí za tým svojím názorom a výsledok diskusie jednoducho nie je. Ved čo by kritici robili keby sa nehádali.

klapac (03.03.2009)
MAREK: VLAVLAD: Promiň, ale na téma Button jsem zde na Kinemě diskutoval několikrát, nemám k tomu už co víc dodat a na vyložené nesmysly se mi reagovat nechce (Button cílený na efekt, kterému jde pouze o vyvolávání emocí, vsází na herecké představitele a vypravěčská stránka je normální, když si pleteš obsah s vyprávěním).

klapac (03.03.2009)
dez./: peter - tak nejak som si myslel, ze fungujete. (cim nemyslim, ze je to zle, aby to tak nevyznelo)

klapac (03.03.2009)
Roman: dez.: ano to iste som povedal aj ja "...to ale nemusí znamenať že je vačší odborník ako niekto kto to robí s zadarmo..."

klapac (03.03.2009)
VLAVLAD: MAREK ..ale zacina nam tu bitka ako pri priaznivcoch keatona a chaplina...Mame tu dav odlisne filmy a 2 odlisne nazory. Buton oslnuje vizualnov strankov, hereckym obsadenim a silnym pribehom. A to je tak vsetko..Z ineho filmoveho hladiska neprinasa nic nove a oblizuje mu aj ta prilisna podobnost s Forestom Gumpom. Tvrdenie ze ide na efekt, za tym si stojim, petoze je urcene viac pre americke publikum. A preto nema az taky velky uspech (hodnotenie , kritiku co len chces) v europskych kruhoch. Button chce v divakovi vyvolat hlavne emocie. (a podobne na to siel aj titanic, beautiful mind) Niektorym to vo filme staci, niektorym nie..Mne nie.A ta vypravacska stranka je obycajna, je len podriadena spatnemu chodu filmu a tu liniu s Daisy v nemocnici si mohli odpustit. Ale tym padom kedze sa jeho zivot ,,cita", je cely film tiez povedany z pozicie flashbackov..Slumdog je podla mna viac sviezejsi, dynamickejsi film. A ocenujem to ako sa reziserovi podarilo pospajat 3 linie, kde sa kazda odohrava v inom filmovom case, ktory sa tiez vyvíja v rámci príbehu. A to ze to bola novodoba rozpravka zo spinavych ulic Indie tomu dodava sviezi nadych. Ale zas nie kazdemu sadne bollywoodsky koniec to je pravda. A k tym oscarom. Oscar vzdy ignoroval nezavisle nizkorozpoctove filmy a potom ako povyhravali veci typu TitaniC, Chicago, su minulorocni aj tohtorocni vyherci príjemnou zmenou.

klapac (03.03.2009)
Peter: Dez: honorare a zamestnavanie jedneho dvoch ludi na plny pracovny uvazok, plus firemne priestory v centre mesta. To som myslel tou profesionalitou.

klapac (03.03.2009)
dez./: roman - je to interna zalezitost, ku ktorej ja pristup nemam, a mozem sa mylit, ale nezda sa mi, ze by prispievatela za prispevky do kinemy boli nejak extra plateni. ale aj keby ten plat, z nich odbornikov neurobi.

klapac (02.03.2009)
Roman: Dez: profesionál - kto (ako odborník) robí niečo z povolania, op. amatér: futbaloví profesionáli; (SLEX)Redaktor aj keď polúväzkový, či popri štúdiu a pod. ktorý si nechá za svoju prácu platiť honorár je profesionál. V prípade že to robí vo voľnom čase, tak je možné ho nazvať aj poloporfesionálom, ale rozhodne by som si ho nedovolil nazvať "iba" poučeným divákom ku ktorým sa ako typický sebestredný mudrlant tak správne a výstižne zaraďil.

klapac (02.03.2009)
MAREK: VLAVLAD: No a co, že v Buttonovi hrají herecké hvězdy, jedná se o adaptaci krátké povídky a oslňuje vizuální stránkou (zbytek je totiž blábol)? To mají Oscary dostávat pouze malé a téměř nezávislé, popř. nízkorozpočtové filmy? Tvrzení "snaží se útočit na emoce, což se mu i daří (jde na efekt", je nesmyslné a rozhodně by ten film v mnoha komentářích a recenzích či kritikách nebyla odezva typu "emociálně chladné, nevzbuzuje žádné pocity". BB není humanistický doják typu Forresta Gumpa. V BB je důvod, proč je mu "vše" řečené - jedná se o film vzdávající a zároveň podvracející klasický Hollywood. Slumdog je snad film, nad kterým se má člověk nějak hlouběji zamyslet, obsahuje filozofická poselství a není ryze na efekt? Ze všech oscarových kandidátů by se hůř hledal film, který chce u diváka primárně vyvolat emoce, aniž by ho obtěžoval s čímkoliv vážnějším (i poukázání na sociální problémy odpovídá stereotypním západním představám). Nemluvě o tom, že Benjamin Button je po vypravěčské stránce naprosto úchvatný, dá se sledovat znovu a znovu a zjišťovat, kdy nám kdo vypráví a nakolik se jedná o spolehlivého vypravěče, popř. jak jsou které scény uzpůsobeny optice vyprávějícího. Slumdog místo toho nabízí naprosto strojové vyprávění na základě flashbacků, v minimu případech flashforwardů.
ChatBot
nápad..

© TV-archiv | TOPlist TOPlist

Hľadanie osôb na Slovensku | Rodokmeň | Create your family tree for free | GDPR