ZOO

Táňa Pauhofová tentoraz stvárni racionálnu a puntičkársku zoologičku Dominiku, ktorá má rada fakty a prekvapenie či improvizácia sú jej najväčšími nepriateľmi. Ján Koleník naopak opäť okúzli diváčky svojím šarmom, jeho seriálový Peter by mal byť totiž absolútnym protikladom Dominiky, dobrodruh s akčnou povahou a svojskými spôsobmi, ktoré získal počas pobytu v Afrike. Je to sebavedomý a za každú cenu úprimný chlap so zmyslom pre spravodlivosť. Mladá dvojica si od prvej minúty navzájom lezie na nervy, doťahuje sa a robí si schválnosti, sami si však neuvedomujú, že práve týmito nevinnými hrami sa k sebe čoraz viac.

Zoli (Andrej Hryc)

Zoli pracuje v Zoo v kuchyni. Má na starosti prípravu jedál pre zvieratá. Je to najväčší kšeftár na svete, je známy tým, že má kontakty všade. Dokáže zohnať hocičo. Dávno pochopil, že práca krmovinára v Zoo ho neuživí. Tak využíva svoje kontakty a veľkorysé priestory Zoo a kšeftuje so všetkým, zbiera ťaví trus a predáva na internete ako špeciálne suveníry, na hnoji od zebier chová dážďovky, zo zhnitého ovocia, čo nestihnú zjesť opice, páli pálenku...

Oko (Csongor Kassai)

Trošku hipík, slobodný mládenec. Myslí si o sebe, že má zázračné schopnosti. Je napríklad presvedčený, že vie komunikovať so zvieratami. Vyjde mu tak každý desiaty pokus, vie to ale potom odprezentovať veľmi vierohodne. Oko je prísny abstinent (naozaj má len jedno oko, cez druhé má pirátsku pásku), keď začínal v Zoo, opil sa a svojou vlastnou nezodpovednosťou prišiel k úrazu.

Ján Koleník

Herecká filmografia

Magda Žitavská (Kveta Stražanová)

Čiperná dôchodkyňa, ktorá sa snaží nenápadne ťahať za nitky v domácnosti. Čím je staršia, tým sa jej viac vecí nepáči. Doteraz sa úplne nezmierila s tým, koho si jej dcéra vybrala za muža. Dcére vyčíta aj to, že rozmaznáva svoje deti. Tesne pred smrťou sa Magda neostýcha používať v komunikácii ten najčiernejší humor. Veď si to na sklonku života aj môže dovoliť. Cynický komentátor naokolo bežiaceho života s poriadne podrezaným jazykom. No všetci ju práve za to majú radi. Typ dôchodkyne, ktorú všetci milujú – drsná, cynická, sympatická.

Maroš Bielik (Marko Igonda)

Petrov najlepší kamarát, rodinne založený typ s tehotnou manželkou a trojročnou dcérkou. Keď ešte nebol ženatý, chodil na výpravy s ním, teraz mu ich v dobrom závidí, ale jeho rodina je nadovšetko. Pre Petra je to zase vzor, ako by chcel skončiť, keď sa už raz usadí. Maroš je ako kurátor zodpovedný za súčasnú podobu expozície zvierat, dohliada na to, aby sa nové zvieratá umiestnili správne, hľadá možné mláďatá z iných ZOO a je pravou rukou riaditeľa. Maroš nemá ďaleko od dokonalého muža, je dobre stavaný, pekný, priateľský. Marošov život však neblaho poznačil vzťah s otcom.

Milan Bahúl

Herecká filmografia

Pavol Šimun

Herecká filmografia

Magister Švoňava (Peter Šimun)

Vyštudovaný operný kritik a fanatik do ríše zvierat, zoológ amatér, zároveň najväčší kritik ZOO, má množstvo návrhov, ako ju vylepšiť a hľadá, kde by naďabil na nejakú chybu. Pre zamestnancov je to ten najotravnejší návštevník. Stále im vyhadzuje na oči, čo všetko by mali zdokonaliť podľa vzoru zahraničných Zoo a pri komentovanom kŕmení opravuje zoologičky, keď náhodou spravia drobnú chybu. Je platonicky zaľúbený do Roberty. Má adoptovaných viacero zvierat, ktorým dal rôzne bizarné mená a robí si na ne patričný nárok. Zamestnanci mu niekedy ťažko vedia vysvetliť, že si Dona Giovanniho, teda jazveca lesného nemôže len tak zobrať na obojok a poprechádzať sa s ním po areáli.

Táňa Pauhofová

Herecká filmografia

Zuzana Tlučková

Mgr. Zuzana Tlučková (9. február 1962, Košice) je slovenská divadelná a televízna herečka, humoristka, venuje sa dabingu.
V detstve účinkovala v Zlatej bráne, počas strednej školy bola členkou Malého divadelného štúdia.
V roku 1984 absolvovala štúdium herectva na VŠMU v Bratislave. Od roku 1985 bola členkou činohry Novej scény v Bratislave, pôsobila aj v štúdiu L+S. Od roku 1990 je herečkou v slobodnom povolaní.
S bývalým manželom hercom a humoristom Štefanom Skrúcaným má synov Tomáša (1988) a Lukáša (1993).

Ďalší herci:

Alena Ďuránová, Dana Pribullová, Dominika Richterová, Erika Havasiová, Eva Matejková, František Kovár, Jozef Stražan, Jozef Vajda, Judita Hansman, Juraj Hrčka, Lucia Vráblicová, Marián Slovák, Oldo Hlavácek, Přemysl Boublík, Tomáš Hanák, Zuzana Šebová