Za hranicami možností (1998)

Dva zcela odlišní muži - bojovný a soutěživý charismatický běžec světového formátu Steve Prefontaine (Billy Crudup) a jeho nevyzpytatelný a náročný trenér Bill Bowerman (Donald Sutherland) sdílejí vášeň pro sport a touhu být ti nejlepší. Filmové drama je inspirováno životem sportovního hrdiny, který po sobě zanechal trvalý odkaz. Ti, kdo viděli Prefontainea běžet, kdo ho znali a soupeřili s ním, mu říkali Pre na výraz úcty. Muž, který držel všech sedm amerických rekordů v běhu na vzdálenost od 2000 do 10 000 metrů, běžel jeden z nejnezapomenutelnějších závodů na olympiádě v Mnichově a byl horkým favoritem na vítězství v Montrealu 1976, zahynul rok předtím při autonehodě. Bylo mu čtyřiadvacet. Trenérem ve své době nejpopulárnějšího běžce na světě byl Bill Bowerman, který vychoval celou generaci špičkových sportovců na univerzitě v Oregonu a získal si nejen respekt svého týmu ale i celého světa. Právě on se stal Stevovým učitelem i blízkým přítelem a znal ho jako málokdo jiný. A právě tito dva velikáni sportovního světa jsou hrdiny příběhu, který vypráví režisér Robert Towne. (cz)