Smrtiaca liečba

Príbeh sa odohráva v súčasnom New Yorku a jeho hlavnou postavou je mladý anglický lekár Guy Luthan (Hugh Grant), ktorý sa vďaka záhadnému úmrtiu bezdomovca dostane na stopu poburujúcich lekárskych pokusov na ľuďoch. Tie na nič netušiacich bezdomovcoch praktizuje úspešný neurológ doktor Myrick (Gene Hackman) s cieľom nájsť liek na regeneráciu nervov a liečbu paraplegikov.
Pracuje pre spoločnosť Triphas, financovanú rodinami chorých, ktorí sú neraz ochotní pre zdravie svojich blízkych dokonca i zabiť. Niet divu, že i doktor Luthan sa ocitne v ohrození života, keď sa pokúsi tajomstvo záhadných úmrtí odhaliť. Najskôr sa ho protivníci, sledujúci každý jeho krok, pokúsia odstaviť, keď ho zapletú do obvinenia z prechovávania narkotík, ale keď sa prepustený lekár nevzdá svojho pátrania ani po strate zamestnania, pokúsia sa ho zavraždiť.

Dr. Lawrence Myrick (Gene Hackman)

Herecká filmografia

Dr. Guy Luthan (Hugh Grant)

Herecká filmografia

Jodie Trammel (Sarah Jessica Parker)

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Arlene Duncan, Bill MacDonald, Bill Nunn, Dana Stevens, David Cronenberg, David Morse, Debra Monk, Denis Akiyama, Derwin Jordan, J.K. Simmons, John Heffernan, John Trudell, John Ventimiglia, Kim Roberts, Marcia DeBonis, Nancy Beatty, Noam Jenkins, Paul Guilfoyle, Simon Reynolds, Vincent Laresca