Profesionáli

Policajná stanica v malom meste je miesto, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti (súčasní aj bývalí). Pod vedením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyany), riešia jeho podriadení: aktívny frajer Fero Boborovský, ktorého sem degradovali z hlavného mesta (Luboš Kostelný), protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai), prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým: od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári.

Ppor. Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai)

Tak trošku degeš a vrták, ale inak poctivý.
Slušný človek, syn veľmi vzdelaných rodičov, akademikov. Nie je až taký hlúpy, ako na prvý pohľad pôsobí. Kolegovia ho považujú za mierne degenerovaného, napriek tomu pravdu väčšinou objaví ako prvý. No i tak mu nikto neverí. Keďže je veľmi poctivý, pravidelne na neho všetci hádžu svoju robotu. Ťažko nadväzuje kontakty s opačným pohlavím a preto často upadá do platonických vzťahov.

Npor. Skarlet Balážiková (Helena Krajčiová)

Referentka, ktorá zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia.
Hovorkyňa krajského riaditeľstva Policajného zboru, ktorú pridelili na oddelenie Maroša Nagya preto, aby získala prax v teréne. Jej prioritou však stále zostáva svet médií, často tvrdí, že sa pozná s mnohými celebritami. Pravda je ale taká, že skôr iba túži po ich ligotavom svete. Nerada rozpráva o svojom vidieckom pôvode, aj napriek faktu, že v rodnej dedinke je najväčšou hviezdou.

Miňo Demovič (Ján Kroner ml.)

Herecká filmografia

Jozef Vajda

Herecká filmografia

Npor. František Boborovský (Ľuboš Kostelný)

Až príliš horlivý strážca zákona
Veľmi ambiciózny strážca zákona, považuje sa za mozog policajnej stanice. Jeho horlivosť je však niekedy na škodu. Na súčasný post sa dostal po bližšie nešpecifikovanom probléme, za ktorý ho vyrazili z jeho predchádzajúceho miesta na krajskom oddelení. Rád sa vystatuje, napríklad aj s tým, že dokáže zbaliť hociktorú babu. Skutočnosť však svedčí o niečom úplne inom. Jeho veľkou túžbou je povýšenie.

Por. Karol Hůrka (Lukáš Latinák)

Protekčný lenivec, čo nemusí, to neurobí.
Chlapec zo stredného Slovenska. V rebríčku hodnôt sú jeho osobné potreby na prvom mieste a prevyšujú aj policajné povinnosti. Potrebuje hlavne svätý pokoj, plné brucho a čo najmenej práce. Rád sa vyhne všetkému, čo by ho prinútilo zdvihnúť sa zo stoličky. Pozor, dôležité! Má strýka na ministerstve a preto je svojim spôsobom nedotknuteľný. V prípade problému na túto skutočnosť veľmi rád upozorní kolegov.

Marián Geišberg

Herecká filmografia

Npor. Miki Hric (Michal Hudák)

Expert na možné aj nemožné, ale v podstate je to prasa.
Mikiho prevelili z Humenného, je synom starostu Margecian. Na policajnú stanicu prišiel s reputáciou experta a bývalého člena špeciálnych jednotiek. V alkoholovom opojení sa však preriekol, že je vlastne obyčajný psovod, ktorému sa stratil služobný pes. Je rozvedený, alimenty platí na štyri deti. Nenechá na pokoji žiadnu sukňu, za čo si vyslúžil prezývku Prasa z Margecian.

Kpt. Maroš Nagy (Peter Batthyany)

Náčelník policajnej stanice, neohrozený šéf
V práci je veľmi systematický, ale keď vydá rozkaz, jeho podriadení ho často nepochopia. V robote je síce pán, no doma má iného pána – manželku Ruženku, ktorá sa venuje predaju záhradkárskeho sortimentu. Maroš je v podstate poctivý a nemá prehnané ambície. Netúži po poste policajného prezidenta a je mu dobre tam, kde je. Jeho veľkým vzorom sú hrdinovia kriminalistických seriálov.

Tomáš Maštalír

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Anikó Vargová, Anna Šišková, Boris Farkaš, Eugen Libezniuk, Eva Rysová-Suchánková, Gabriela Dzuríková, Ján Slezák, Jana Oľhová, Jaroslav Mottl, Marek Geišberg, Mária Breinerová-Mačáková, Marián Miezga, Masahiko Shiraki, Matej Landl, Oľga Belešová, Peter Sklár, Petra Polnišová, Richard Stanke, Róbert Jakab, Roman Luknár, Slávka Halčáková