Podozrenie (1990)

Úspešný muž sa volá Rusty Sabich (Harrison Ford) a donedávna bol bezúhonným občanom, vzorným otcom a úspešným prokurátorom s vyhliadkou na rýchly postup. Skrátka úspešný muž v najlepších rokoch. Jedného dňa je jeho kolegyňa Carolyn nájdená brutálne zavraždená vo svojom byte a prokurátor Raymond Horgan (Brian Dennehy) poverí vyšetrovaním práve Rustyho. Ten sa márne bráni, pretože Carolyn bola jeho milenkou. Vyšetrovaním by vyšlo všetko najavo a to by ohroziť jeho kariéru.
O jeho milostnom vzťahu však vie viac ľudí. Okrem jeho ženy aj Rustyho kolega Tommy Molto (Joe Grifasi), ktorý chce prípad využiť vo svoj prospech v blížiacich sa voľbách. Rusty urobí chybu, keď sa pokúsi zatajiť niektoré informácie, naviac sa objaví niekoľko podozrivých "predmetov" - pohár s Rustyho odtlačkami, dokazujúci, že bol v deň vraždy s Carolyn. Zo dňa na deň sa úspešný advokát ocitá na opačnej strane barikády, keď je obžalovaný z vraždy a zatknutý. Požiada o obhajobu svojho priateľa a súčasne najväčšieho rivala v súdnej sieni, obhajcu Sandyho Sterna a dúfa, že spoločne sa im podarí preukázať nevinu.

Barbara Sabich (Bonnie Bedelia)

Herecká filmografia

Greta Scacchi

Herecká filmografia

Rozat ´Rusty´ Sabich (Harrison Ford)

Herecká filmografia

Alejandro ´Sandy´ Stern (Raul Julia)

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Anna Maria Horsford, Bradley Whitford, Brian Dennehy, Jeffrey Wright, Jesse Bradford, Joe Grifasi, John Spencer, Joseph Mazzello, Michael Tolan, Paul Winfield, Sab Shimono, Tom Mardirosian