Odvážne ženy z Judey

Príbeh sa odohráva v starovekom Izraeli a zameriava sa na štvoricu mimoriadne odvážnych, vynaliezavých a zmyselných žien, ktorých životy doslova pretne boj o prežitie počas obliehania starovekej pevnosti Masada. Po tom, čo ich Rimania v roku 70 prinútili opustiť svoje domovy, sa 900 Židov usadilo v tejto pevnosti na hore v Judskej púšti, kde sa niekoľko mesiacov skrývali pred rímskou armádou. Každá z týchto štyroch žien sa do Masady dostáva inou cestou, každá si so sebou nesie svoj vlastný príbeh a tajomstvá, spája ich práca chovateliek holubov a obrovská túžba prežiť. Ani tam ich však nečaká nič dobré.

Sa´Adollos (Andrei Claude)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Shirah (Cote de Pablo)
Kto je na fotke?

V úlohe Shirah sa vám predstaví známa herečka Cote de Pablo, ktorú si môžete pamätať z krimiseriálu NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, v ktorom stvárňovala agentku Zivu Davidovú. „Shirah je, ako už viete, žena. Jej matka je vlastne niečo ako veľkňažka a je považovaná za čarodejnicu. Takže, narodila sa do svojej viery, čo je judaizmus, ale má aj matku, ktorá je pre mnoho ľudí čarodejnica. A potom v jednej chvíli veci vygradujú až do takej miery, že táto matka musí učiniť najvyššiu obeť a poslať svoju dcéru preč,“ prezradila o svojej úlohe Cote.

Amram (Diego Boneta)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Aziza (Kathryn Prescott)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Yael (Rachel Brosnahan)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Josephus (Sam Neill)
Kto je na fotke?

Sam Neill je novozélandský filmový a televízny herec. Narodil sa v Severnom Írsku, nakoľko rodičia pracovali v armáde. V roku 1954 sa spolu s rodičmi vrátil na Nový Zéland.

Ďalší herci:

Diarmaid Murtagh, Fiona O"Shaughnessy, Jonas Armstrong, Mido Hamada, Raicho Vasilev, Sam Hazeldine