Odložený prípad

Detektívka Lilly Rushová (Kathryn Morris) znovu otvára prípady, ktorých stopa pred rokmi vychladla, a tak ich polícia nevyriešené odložila ad acta. Ako jediná žena na filadelfskom oddelení vrážd si predsavzala tieto "odložené prípady" opätovne prešetriť - a podľa možností i vyriešiť a konečne uzavrieť.
Svojsky a veľmi vynaliezavo krok po kroku znovu prechádza nevyriešené vraždy, ktoré sa stali pred niekoľkými rokmi, občas dokonca pred desaťročiami. Využíva pritom všetky dostupné výdobytky modernej vedy, neobvyklé taktiky pri vypočúvaní svedkov a svoju jedinečnú intuíciu.

Detektívka Lilly Rushová (Kathryn Morris)

Vedúca postava a pre prvé dve série jediná ženská detektívka. Ona sa často javí ako najviac empatickou z detektívov k obetiam a často ich "vidí" na konci epizódy, keď ich prípad je uzatvorený. Niekoľko epizód naznačovalo problematický život; jej otec opustil rodinu; počas jej detstva bola rodina na podpore; ako dieťa bola napadnutá, keď ju matka poslala v noci na nákup; skúšala sa brániť, ale násilník bol silnejší; je odcudzená aj svojej matke Ellen Rushovej (alkoholička), aj jej mladšej sestre Christine Rushovej (ktorá spala s Lilliným snúbencom a neskôr aj s jej partnerom Scottym). Na konci štvrtej série bola postrelená počas rukojemníckej situácie na policajnom oddelení. Raz sa vrátila do práce, hoci jej citové zotavenie môže trvať dlšie. Má dve mačky; jedna má jedno oko a jedna tri nohy. Mala vzťahy so zástupcom prokurátora Kitom, Eddiem, Rayom a Josephom. V šiestej sérii našla svojho otca a obnovila s ním kontakt.

Tracie Thoms

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Ashton Holmes, Bruno Campos, Carly Schroeder, Colby French, Jamie Bamber, Jason Dohring, Jeremy Davidson, Jeremy Ratchford, John Finn, Johnny Whitworth, Justin Chambers, Katee Sackhoff, Kathy Christopherson, Laura Allen, Liana Liberato, Lindsay Hollister, Mehcad Brooks, Michael Weaver, Nathan Baesel, Nicki Aycox, Silas Weir Mitchell, Summer Glau, Susan Walters, Suzanne Whang, Taylor Handley, Thom Barry, Thomas Calabro, Vincent Ventresca, Željko Ivanek