Kosti

Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperance "Bones" Brennanová vládne záhadnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha agentovi Boothovi z FBI vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov.

Adam Baldwin

Herecká filmografia

Special Agent Seeley Booth (David Boreanaz)

V minulosti pôsobil ako armádny ostreľovač a v súčasnosti pracuje ako agent FBI. Často konzultuje svoje prípady s Dr. Brennanovou a jej tímom „Šprtov“. Obyčajne však zastáva iný iný prístup ako Tempe, pričom preferuje ľudskejšie a intuitívnejšie metódy vyšetrovania. Zatiaľčo Booth zhromažďuje informácie, Tempe a jej tím odhaľujú nedoceniteľné poznatky o obetiach. Booth je prototypom tzv. „amerického chlapca“, ale už dospelého. Je svetaznalý, ľahko nadväzuje kontakty a to najmä so ženami. Svoj osobný život si chráni, a nepletie ho do profesného. Napriek tomu na povrch sa začínajú dostávať mnohé informácie. Je veriaci katolík a svojou prácou sa snží splatiť svoj dlh voči ľuďom, ktorých zabil ako ostreľovač. Má štvorročného syna Parkera z predchádzajúceho vzťahu s Rebeccou, ktorú si nikdy nevzal, lebo ho odmietla. Raz sa zmienil o tom, že má brata Jareda. Medzi ním a Tempe to vždy iskrilo. Obaja sa rešpektujú aj napriek tomu, že nie vždy sa chápu, čo je základom romantického napätia v ich vzťahu. Napokon sa dali dohromady a majú spolu dieťa.

Dr. Temperance ´Bones´ Brennan (Emily Deschanel)

Dr. Temperance Brennanová je veľmi skúsená a talentovaná súdna antropologička, ktorá pracuje v Jeffersonskom inštitúte a okrem toho píše novely. Vďaka svojej odbornej skúsenosti asistuje pri vyšetrovaní vrážd, kde sú štandardné metódy vyšetrovania nedostačujúce - keď sú ostatky obete značne rozložené, spálené alebo zničené. Temperance vyniká obzvlášť v schopnosti čítať stopy, ktorý zostali z kostí obete.
Temperance sa zdá byť chladná a neschopná sa vcítiť do druhých, postupom času však zisťujeme, že je všetko inak a odhaľuje svoje emócie. Po otehotnení s jej vyšetrovateľským partnerom Boothom, s ktorým momentálne aj žije, sa jej sociálne zmýšľanie mení a ešte viac v sebe objavuje pred tým nepoznané city.
Svoju prácu si vybrala v snahe zistiť, čo sa stalo jej rodičom, ktorí zmizli nevedno kam, keď bola ešte malá. Má jedného brata Russe, s ktorým sa nestýka, až do doby, než objavia pozostatky svojej matky. Pozostatky boli uložené na Jeffersonovho inštitúte ako neidentifikované zostatky obete. Ďalej zistí, že jej otec je nažive a že rodičia boli pôvodne bankoví lupiči, ktorí si zmenili svoje mená a mená detí, aby ich ochránili.

Zack Addy (Eric Millegan)

Herecká filmografia

Angela Montenegro (Michaela Conlin)

Angela je umelkyňa, voľnomyšlienkárka a nespútaná duša. Je temperamentná a veľmi inteligentná, jej schopnosti pomáhajú tímu najmä pri forenznej rekonštrukcii tvárí obetí. Od ostatných členov tímu sa značne líši, no aj napriek tomu doň zapadá – skamarátila sa s Temperance a je jediná, kto dokáže „Kosť“ dostať večer do spoločnosti. Najprv pokukovala po agentovi Boothovi a väčšinou ju priťahujú muži, z ktorých sa vykľujú zločinci, no nakoniec skončila s Hodginsom. Je otvorená, priateľská a srdečná. Otvorená je aj čo sa týka intímnych záležitostí – neváha poodhaliť mnoho ani zo svojich sexuálnych skúseností.

Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne)

Hodgins je entomológ a expert na spóry a minerály. Vo voľnom čase sa zaoberá konšpiračnými teóriami. Pre tím sú jeho schopnosti takmer nevyhnutné – z vývoja hmyzích lariev v ľudských pozostatkoch dokáže určiť čas smrti. Je vtipný, no jeho sarkastický zmysel pre humor nie vždy nachádza odozvu v ostatných členoch tímu. Pochádza z bohatej a vplyvnej rodiny, vďaka čomu do značnej miery financuje prácu Jeffersonovho inštitútu. Zapáči sa mu Angela, no nemá to s ňou ľahké – až po jeho únose si uvedomí, že ho nechce stratiť, no naďalej odmieta jeho opakované žiadosti o ruku. Keď sa konečne majú brať, vypláva na povrch, že Angela je už vydatá. Napokon však nájdu k sebe cestu a založia si rodinu.

Ďalší herci:

Alex Carter, Bokeem Woodbine, David Denman, David Gallagher, Harry Groener, Jason James Richter, JoNell Kennedy, Jose Pablo Cantillo, K.D. Aubert, Katherine Ann McGregor, Larry Poindexter, Laz Alonso, Leonard Roberts, Margaret Avery, Matt Ross, Morris Chestnut, Patricia Belcher, Penny Marshall, Rachel Miner, Rachelle Lefevre, Ryan O"Neal, Said Faraj, Stephen Fry, Tracy Howe, Željko Ivanek