Divoké kone

Statok Holzmanka, kde sa uprostred nádhernej prírody chovajú ušľachtilé kone, v sebe ukrýva temné tajomstvo. Keďže minulosť je neúprosná, dobieha svojich aktérov a dávne hriechy sa pomaly začnú vynárať na povrch. V pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodských a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov sa ukrýva utajený zločin z konca druhej svetovej vojny.

Televízia JOJ pripravila pre svojich divákov na jarnú sezónu 2015 novu rodinnú ságu s názvom DIVOKÉ KONE, ktorá má ambíciu byť vizuálne najkrajším a realizačne najvýpravnejším seriálom, aký sa na slovenskom televíznom trhu doteraz vysielal. Zárukou úspechu je tvorivý tím, ktorý vedie kreatívna producentka Danica Halákova spolu s výkonným producentom Paľom Polnerom a režisérom Braňom Mišíkom. Tento tím ma za sebou najúspešnejšie slovenské seriály posledných dvoch rokov a tento trend si chce udržať aj svojim najnovším dielom – seriálom, ktorý si nepochybne získa srdcia divákov.
Ústredný romanticky námet s prvkami dobrodružstva odhaľuje príbeh, ktorý sa odohráva v malebnom prostredí rozsiahleho statku uprostred Malých Karpát. Oživená tradícia chovu koni sa prelína dejom seriálu ako symbol lásky k prírode a harmonického spolužitia s ňou. Oproti nim je postavená moc konzumného bohatstva, korupcie a malých aj veľkých zločinov. Vzhľadom na náročnosť epických záberov, v ktorom postavy jazdia na koňoch, využili tvorcovia počas nakrúcania umenie kaskadérov – profesionálov, ktorí to s koňmi naozaj vedia. Výpravnosť seriálu potvrdzuje aj lokácia nakrúcania prevažne v exteriéroch – dej sa odohráva v objatí prírody, do ktorej kone patria.
Utajený zločin z konca druhej svetovej vojny sa ukrýva v pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodských a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov. Jeho postupne odhaľovanie tvorí spolu s láskou hlavnú dramatickú os príbehu. Odtajnenie prichádza až po rokoch ,a to vďaka láske vnuka majiteľa statku Adama Závodského a Hany. Príbeh, ktorého korene sú ukryte hlboko v temných vodách minulosti, sa odohráva v súčasnosti a jeho protagonisti sú nám všetkým povedomí...

Simona Kozakova Zavodska (Alena Ďuránová)
Kto je na fotke?

bola od malička vedená k láske ku koňom. Z drezúrneho jazdenia si však odniesla skôr lásku k dokonalosti a moci nad ostatnými. Pomerne rýchlo sa presvedčila, že kone sú len pochabá zábava a že ozajstné šťastie človeku môžu priniesť len peniaze. Podala sa na Osvalda a celý život robí všetko preto, aby sa mu zavďačila. Aj keď Simona miluje peniaze, nedokáže si ich užiť. Sú pre ňu čisto symbolom moci. Simona má dve deti, staršieho Filipa a mladšiu Bianku. Filipa však vo vile nevidno, je totiž už niekoľko rokov „odprataný“ v ústave. Pred piatimi rokmi urobil niečo, čo ho v Simoniných očiach urobilo nebezpečným a okamžite sa ho zbavila, len aby ochránila nie len seba, no najmä Bianku. Upla sa na svoje druhé dieťa, talentovanú dcérku, do ktorej vkladá všetky svoje nádeje.

Albert Závodský (Ivan Romančík st.)
Kto je na fotke?

Otec Adama a Simony, nevlastný syn Osvalda. Celý život zasvätil chovu koní, ich výchove a opatere. Síce hovorí málo, no o to bohatší je jeho vnútorný svet. Otca veľmi nepoznal, zomrel, keď bol malý za nejasných okolností. Albert teda vyrastal pod kuratelou svojho otčima Osvalda, ku ktorému si nikdy nenašiel vzťah a preto radšej vyhľadával svet koní, ktorý mu bol bližší, emocionálne bohatší a priamočiarejší. Pri nich sa naučil, že svet a ľudia dokážu byť falošní, no pri koňoch sa vždy všetko vyjasní a ukáže sa, kto aký je v skutočnosti. Albert je uvážlivý, vždy dvakrát popremýšľa, kým niečo vyriekne, lebo vie, že slová vedia ubližovať a taktiež slovo robí chlapa. Je to muž činu. Namiesto toho, aby sa len prizeral, ak ide o dobro veci, vždy priloží ruku k dielu. On je tým, kto drží skutočnú tradíciu usadlosti Holzmann, už iba on nástojí na tom, aby sa tu chovali kone tak, ako sa to robilo dosiaľ. Je smutný z toho, že túto svoju myšlienku nedokázal dostatočne naočkovať aj svojim deťom. Tí totiž radšej počúvajú starého urečneného Osvalda ako jeho. A ten ich nainfikoval myšlienkou, že chov koní je stratová záležitosť. Albert však vie, že jeho pravda aj tak zvíťazí a zničenie chovu nikdy nedovolí, iba cez vlastnú mŕtvolu. To sa takmer stane skutočnosťou, keď sa pri záchrane svojich koní ocitne v ťažkej autonehode, ktorá nebola náhodná. V záchrane svojich koní mu bude pomáhať nie len jeho syn Adam, ale aj nová obyvateľka statku Hana, ktorá v ňom prebúdza dávne spomienky na lásku z detstva.

Adam Zavodsky (Ján Dobrík)
Kto je na fotke?

Ján Dobrík je slovenský herec s angažmánom v Žilinskom divadle. Študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Účinkuje v niekoľkých slovenských seriáloch.

Osvald Zavodsky (Leopold Haverl)
Kto je na fotke?

je na prvý pohľad „milý deduško“. Za maskou pokojného starca skrýva tvár bezohľadného dravca. Nik by nehádal jeho skutočný vek. Tí, ktorí ho naozaj poznajú, tušia, že neskutočná energia, čo ho drží pri živote, je túžba po majetku a neobmedzenej moci. Sám Osvald si o sebe myslí, že je nesmrteľný a nezraniteľný, udržuje sa v kondícii, je prehnane hygienický. Je to typický kariérny komunista. Primerane žoviálny, milý k ľuďom, ktorí ho počúvajú na slovo, kto sa mu však vzoprie, okamžite pocíti dôsledky. Jeho veľkou obavou je, že sa raz príde na hnusné tajomstvo, ako na konci vojny nadobudol majetok Holzmannovcov.

Miloslav Dubáň (Marko Igonda)
Kto je na fotke?

Osvaldov právnik je jeden z tých, čo tiež nepáchnu koňmi. Radšej chodí v oblekoch a v naleštených polobotkách a bližšie sú mu peniaze ako konský trus. Dubáň je najrafinovanejšie zlo nášho príbehu. Na rozdiel od brutálneho, no zostarnutého zla, ktoré predstavuje Osvald, je advokát Dubaň stelesnením vierolomnosti, prospechárstva, vypočítavej manipulácie a násilia v rukavičkách.

Ďalší herci:

Andrej Anderko, Anna Javorková, Christopher Michael Pauliny, Daniel Žulčák, Daniela Kuffelová, Dominika Droppová, Dominika Morávková-Zeleníková, Dušan Kubáň, Edita Borsová, Eva Landlová, Gejza Benkö, Helena Geregová, Ivan Vojtek, Ivana Chýlková, Ján Koleník, Judita Hansman, Juraj Ďuriš, Juraj Kemka, Kristína Fačkovcová, Kristína Tóthová, Ľubomír Paulovič, Lucia Siposová, Lujza Schrameková Garajová, Marián Slovák, Martin Nahálka, Martin Šalacha, Michaela Kapráliková, Michal Ďuriš st., Monika Šagátová, Natalia Germani, Ondřej Daniš, Patrik Paušo, Pavel Višňovský, Radoslav Kuric, Róbert Halák, Roman Poláčik, Tomáš Hanák, Tomáš Mischura