Dedičstvo

Slovenský seriál z prostredia, kde všetci o sebe všetko vedia a preto je ich život komplikovaný a zároveň krásny. Príbeh americkej Slovenky Júlie Miller, ktorá prichádza do rodnej dediny svojich rodičov, aby si uplatnila nárok na vysnívané dedičstvo..

Veľký Petrovec je na prvý pohľad obyčajná slovenská dedina. Má asi 1500 obyvateľov a všetko, čo dedina musí mať. Školu, zdravotné stredisko, krčmu, kostol a samozrejme futbalové ihrisko. Najmajetnejšou rodinou sú tu Petrovičovci. Vyžadujú si isté pravidlá, ktoré všetci musia rešpektovať. Do Petrovca však zo Chicaga pricestuje americká Slovenka Júlia Miller. Tá pomery v rodnej dedine svojej babky ešte len musí spoznať. Okrem toho, že si chce uplatniť nárok na zdedený majetok, stretáva sa s množstvom obyčajných ľudí. Sú medzi nimi učiteľka Lydka, futbalový tréner Tóno, starosta Andrej a jeho dve dcéry Jana a Lucia, sanitkár Martin, miestny futbalový hrdina Filip, prezývaný Ronaldo, doktor, farár a jeho gazdiná Gitka, šéfujúca miestnym klebetniciam.

Mišo Petrovič (Anton Eliáš)
Kto je na fotke?

Jediný, koho nemá Rudo pod kontrolou je jeho najstarší syn Mišo, ktorý svoju rodinu odmieta. Svojho otca nenávidí za to, čo musel v detstve prežiť a za to, že podľa jeho názoru priviedol Rudo jeho mamu do hrobu. Žije v chudobe so svojou ženou Darinou a tromi synmi, o ktorých sa vzorne stará. Mišo je v dedine najlepším murárom a majstrom.

Daniel Junas
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Jozef Brestič
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Dano Petrovič (Peter Mattes)
Kto je na fotke?

Dano Petrovič, je najmladším ale zároveň aj najobľúbenejším synom Ruda. Rudo verí, že po ňom raz Dano všetko preberie. Dano svojho otca na sto percent rešpektuje. Jeho jedinou slabosťou je jeho tajná láska ku Kristíne.

Júlia Millerová (Zuzana Slámková)
Kto je na fotke?

Júlia prichádza do Veľkého Petrovca začať nový život. Potom, čo v Amerike prišla o svoju rodinu, rozhodla sa splniť si svoj sen – zriadiť detský domov, práve na mieste, kde má svoje korene. Po svojej babke zdedila v Petrovci majer. Jej sny sa však rozpadnú, keď zistí, že JEJ majer vlastnia Petrovičovci, najmajetnejšia a najvplyvnejšia rodina v dedine. Júlia s nimi prichádza do otvoreného konfliktu, pretože tak ako sa ona nechce vzdať svojho sna, nechcú sa Petrovičovci vzdať svojho majetku. A preto Rudo Petrovič, za pomoci svojich synov Dana a Gaba, robí všetko preto, aby Júliu dostali preč z dediny.

Ďalší herci:

Dáša Laurová, Dominik Gajdoš, František Harnúšek, Iveta Penthorová, Ján Maroši, Kristína Guštafíková, Lucia Fričová, Marcel Klima, Pavol Skrha, Pavol Tomčík, Tatiana Šúrová, Zuzana Bezáková