Búrlivé víno

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť!

I/217 - (217. díl)

Nina sa začína na Erika pozerať inými očami. Laura sa však dozvie pravdu o Sabínkinom otcovstve.


Nina Erika pred Ivanom zaprie. Klame otcovi o tom, kde bola v noci. Erik dáva Nine len dve možnosti - buď bude jeho oficiálnou priateľkou, alebo budú mať čisto pracovný vzťah. Nina sa musí rozhodnúť - všetko alebo nič.


Ivan prezradí Nine, že Erik mal o ňu strach a rozbehol pátranie na vlastnú päsť, dokonca povolal potápačov. Nina sa začína na Erika pozerať inými očami. Uvedomí si, že chce byť s ním, no možno je už neskoro.


Braňo a Mirka sa vracajú z Francúzska. Prišli kvôli svadbe Niny s Martinom...


Robo vezme Lauru zo školy. Učiteľka Božena je v domnienke, že Robo je Peter Rozner. Robo pred Laurou ľutuje, že pre ňu v minulosti neurobil viac. Eva sa strachuje, ako dopadne jej rozhovor s Laurou o Sabínkinom otcovstve. Laura sa však dozvie pravdu skôr - od Roba.

I/218 - (218. díl)

Robo prvýkrát vidí Sabínku. Dáša a Slávo už nechcú svoj vzťah tajiť. Nina pristihla Erika s inou.


Eva s Petrom idú hľadať Lauru. Robo prvýkrát vidí Sabínku. Laura má Evu s Petrom za klamárov.


Dáša a Slávo už nechcú svoj vzťah tajiť. Dáša sa pravdu rozhodne povedať najprv svojmu synovi. No Jakubko ju zaskočí. Vo väčšom šoku však bude Ivan, keď sa Slávo rozhodne priviesť Dášu domov.


Inge sa hrá pred Zacharom na milujúcu matku, príliš zaneprázdnenú svojím synom namiesto obchodu. Maxim by však chcel čo najskôr investovať. Ingrid súri Reniho, aby sa s predajom pohli čo najskôr. Vinári sa tešia na dotáciu, Karin im však pokazí náladu.


Nina je zdrvená z toho, že pristihla Erika s inou. V práci s ním nedokáže komunikovať. Mirka a Braňo sú v šoku z rozchodu Niny a Martina. Nina sa pred Mirkou tvári, že nepotrebuje k životu mužov. Erik sa príde Nine ospravedlniť. Dokáže mu Nina odpustiť?

I/219 - (219. díl)

Mirka a Braňo plánujú svadbu napriek okolnostiam. Laura oznámi, že chce bývať u otca. Ivan pristihol Sláva, ako bozkáva Dášu.


Mirka a Braňo plánujú svadbu napriek okolnostiam. Mirka si však nemá na svadbu koho pozvať. So svojou sestrou už v živote totiž neráta...


Vinári sa zrútia, majú na krku úver. Karin sa pred nimi Renimu vyhráža kriminálom.


Ivan pristihol Sláva ako bozkáva Dášu, je zaskočený. Slávo predstaví otcovi Dášu ako svoju priateľku, nedorozumenie okolo jeho údajnej homosexuality sa konečne vysvetlí. Dáša začne Ivana pripravovať na súd s Inge.


Eva a Peter idú po Lauru do školy. Laura oznámi Petrovi a Eve, že chce bývať u otca. Eva podozrieva Roba, že ju nahovoril on, pohádajú sa. Peter sa osamote stretne s Robom, chce sas ním porozprávať ako chlap s chlapom.


Erik chce Ninu vziať do Rakúska kvôli vinárskemu veľtrhu, no ona odmietne.

I/255

Zachar nechce, aby Petránskeho odvolali z ministerstva. Erik s Ninou odchádzajú do Paríža na vinársku súťaž.


Článok vzbudil na ministerstve paniku. Karin má plán, ako Mira spolu s ostatnými očistiť. Nájdu si inú obeť, na ktorú to našijú. Zachar vynadá detektívovi Janekovi v domnienke, že informácie v článku pochádzajú od neho. Zachar nechce, aby Petránskeho odvolali z ministerstva, potrebuje ho tam mať kvôli svojmu plánu. Požiada Baxu, aby zatlačil na média a škandál ututlal, kvôli ich spoločným záujmom. Klára má pre Ivana zlé správy.


Drahuša presviedča Sláva, aby ju prijal do firmy, vďaka nej ich podnik ušetrí. Váňa naopak prosí Sláva, aby Drahušu nebral do firmy, Slávo mu to sľúbi. Slávo zo žartu porozpráva Dáši o Drahušinej prezentácii a pláne šetrenia, no Dáša v tom vidí potenciál.


Martin sa na Ritu hnevá, Rita má pre neho dobré správy. Našiel sa sponzor a ich kniha bude vydaná a naraz v troch jazykoch. Erik s Ninou odchádzajú do Paríža na vinársku súťaž. Búrlivé víno vo štvrtok, 24. apríla, o 20.30!

Eva Rysová-Suchánková

Herecká filmografia

Dorota Oravcová (Helena Krajčiová)

Violina dcéra, Mirova adoptívna dcéra
Dorota je čistá duša, otvorená, vtipná a s nadhľadom. Humor bola vždy aj obranná reakcia pred otčimom Mirom. Dorkinou devízou je, že dokáže glosovať a dôvtipne pomenúvať aj nepríjemné situácie. Dorota je trochu popletená a chaotická, ale nie bláznivá a infantilná. Miluje svojho manžela Igora, aj keď jej občas lezie na nervy a potom je riadna sekera. A konečne sa dočkala aj vytúžených detičiek.

Henrieta Mičkovicová

Herecká filmografia

Ivan Letko

Herecká filmografia

Juraj Loj

Herecká filmografia

Marián Slovák

Herecká filmografia

Maroš Kramár

Herecká filmografia

Monika Hilmerová

Herecká filmografia

Nina Dolinská (Nela Pocisková)

Najmladšia dcéra Ivana Dolinského, sestra Evy a Sláva
Nina je dieťa prírody. Je temperamentná, vášnivá a živelná a všetko toto dáva do svojho vína. Veľký vinársky talent zdedila po svojom otcovi Ivanovi. Je úprimná, priama a dokáže zabojovať za seba aj za svojich blízkych. Keď miluje, tak celým srdcom, ale keď ju niekto sklame, ťažko zabúda.
Nina sa vie obetovať za slabých a bezmocných, naopak neznáša klamstvo a pokrytectvo. Veľmi si rozumie s nižšou vrstvou zamestnancov, má pochopenie pre bežné problémy robotníkov a oni ju za to majú v láske. Má vrúcny vzťah k domovu, k ich pôde. Je to veľká romantička, ale nelieta vo vzdušných zámkoch. Vytvorila lahodné víno, do ktorého vložila celé svoje srdce. Vyhrala s ním niekoľko zahraničných súťaží. Víno Mária venovala pamiatke svojej zosnulej matky, ktorú si nepamätá, lebo zomrela niekoľko mesiacov po Nininom narodení.
Nina sa vášnivo zamilovala do Martina Roznera. Ich vzťah bol plný lásky, no prechádzal náročnými skúškami. Po rozchode si jej srdce získal Erik Halada. Na Martina však nikdy úplne nezabudla...

Ďalší herci:

Alena Ďuránová, Anton Vaculík, Barbora Švidraňová, Emil Horváth ml., Igor Šimeg, Ivan Vojtek, Jakub Lorencovič, Ján Jackuliak, Jan Révai, Jana Oľhová, Karin Haydu, Ľubo Roman, Ľuboš Kostelný, Ludmila Swanová, Mara Lukama, Marek Majeský, Martin Mňahončák, Milan Bahúl, Róbert Halák, Táňa Radeva, Veronika Strapková, Vit Bednárik, Vlado Černý